„Az Egyesült Királyság a világ ötödik legerősebb gazdasága, jelentős katonai hatalom, London pedig globális ikonnak számít. Az ország nyelve egyben a modern lingua franca is, a brit film és zeneipar világhírű. Sőt, ma már az angol konyha is világszerte népszerűségnek örvend, mondta Cameron.
Mindez a britek józan és pragmatikus gondolkodásának az eredménye, és ugyanezt a gondolkodásmódot kell alkalmazni az uniós kérdés eldöntésénél is. Hiszen az Európai Unió a britek szemében mindig is eszköz – a prosperitás, a stabilitás és a béke eszköze –, nem pedig a cél volt.
És talán ez a beszéd legfontosabb üzenete: hogy az emberek ne érzelmi alapon döntsenek, hanem a tényeket objektíven értékelő józan ész alapján. Mert – akárcsak Magyarországon – itt is sokakat irritál Brüsszel nemzetállamok felett álló és a mindennapok gyakorlatába is rendszeresen beleavatkozó politikája. Bármennyire is elégtétel volna asztalt borítani néhány arrogáns uniós vezetőre, az ilyen elégtételek okozta elégedettség csak rövid ideig tart – szemben az ebből eredő következményekkel.”